ושלא תגידו שלא אמרנו לכם…

דו"ח וינוגרד פורסם, ומפעילי הגיליוטינות משמנים, משחיזים ומתכוננים.

אבל כדאי להפעיל שיקול דעת לפני שעורפים ראשי ממשלה ושרי ביטחון; אין שום ודאות שמחליפיהם יהיו טובים מהם, ולמכהנים יש לפחות נסיון ללמוד ממנו, גם אם זה נסיון גרוע; ראוי גם לזכור כמה הרענו להם כשנבחרו, ולמה חשבנו שהם בחירה טובה. אני לא אומר שצריך להשאיר אותם, אני אומר לחשוב טוב ובקור רוח על האלטרנטיבות.

ורק להזכיר, שפאניקה אינה רעיון טוב גם בהתייחס לפצצה האיראנית.

scheduleEventIE6();

ובלי שום קשר, אבל הכל קשור – עזרו להציל את אילנה.
 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • צח אמן  ביום 2 במאי 2007 בשעה 10:07

  אם זכרוני אינו מטעה אותי, די מההתחלה אנשים התפלאו בדיוק מהשילוש הזה של אולמרט- פרץ- חלוץ:

  לפני שהיה רה"מ, אולמרט היה מספר 33 בליכוד. היה די ברור שאין לו את היכולת לנהל את המדינה. נוצר צירוף של מספר אלמנטים ואיש בלתי כשיר הגיע לתפקיד הזה. דוגמה מצויינת הייתה כאשר באמצע המלחמה יצא בהכרזה שהמלחמה תעזור בנסיגות נוספות- ובכך כמעט גרם למרד בקרב קצינים שבעודם לוחמים בעד ארצם, החליטה זו להפקיר את בתיהם.

  היה גם די ברור שפרץ לא מסוגל להיות שר בטחון ושהסיבה שהוא הפך לכזה היא משום גחמות פוליטיות- ותו לו, שהרי האג'נדה של הייתה חברתית מלכתחילה. ובכן- יצא החתול מן השק, והאיש בעת האינטרס החברתי נתגלה כעסקן פוליטיף שלא מפחד לקחת על עצמו תפקידים שהא לא מסוגלל להתמודד איתם. בזאת, אגב יש להאשים גם אותו על שבקש תפקיד שלא היה מסוגל למלא, ועל כך שאולמרט, שאמור להיות בעל שיקול דעת וכד', הסכים להעניק את התפקיד לאדם חסר הכשרה. שניכם כרו בור, ושניהם נפלו בו.

  חלוץ, ובכן, לפחות הוא לקח אחריות על מעשיו.

  אבל נכון, אי אפשר לערוף ראשים, במיוחד אלו שהשתפשפו כבר.
  דוגמה יפה (מתוך הספר: הפסיכולוגיה של השלומיאליות בצבא. משהו כזה.)
  במלחה"ע ה@ היפנים התפלאו איך הם, בעלי הצי המפואר המשיכו להפסיד בקרבות בעוד בנות הפרית משתפרות כל הזמן. התשובה הייתה פשוטה: בעוד שמפקד אמריקאי שכשל תחקר את הכשלון והפיק לקרים- השי שעמיתו היפני היה משסף את בטנו, ולא מפיק לקחים.

  ולענ"ד, אפילו עם כל זאת שהם השתפשפו, אני בטוח שיש אנשים במערכת הפוליטית שיותר מיומנים מהם בניהול מלחמה. לא צריך לערוף רראשים אים אין לך במי להחליף. אני מאמנין שיש אנשים שמסוגלים למלא את התפקיד באופן הרבה יותר טוב מהלצנים שכרגע מתיימרים להיות מנהיגי המדינה (הם לא באמת מנהיגים, שהרי הנהגה דורשת חזון, תעוזה, השראה, ואלו הם כנראה רק בירוקרטים רמי דרג)

  אהבתי

 • צח אמן  ביום 2 במאי 2007 בשעה 10:09

  ההקלדה…

  תסלחו לי?

  אהבתי

 • דוד כפרי  ביום 2 במאי 2007 בשעה 16:11

  לחלוץ הריעו, כי "סוף-סוף יהיה רמטכ"ל שאינו מסיירת מטכ"ל, שמבין בטכנולוגיה ויש לו ראייה אסטרטגית, שיכין את צה"ל לעימות מול הטילים האיראניים…"

  לפרץ הריעו כי "סוף-סוף יהיה שר-ביטחון שלא שבוי בתפיסות הביטחון המסורתיות, שלא יהיה "רמטכ"ל-על" כמו שרי ביטחון קודמים, שיבין שהביטחון אינו רק עניין של רובים…"

  לאולמרט… טוב, האמת שאני לא זוכר 😛

  ולא אמרתי שלא צריך להחליף אותם, אמרתי שצריך לשקול היטב את האלטרנטיבות.

  איילון, התקווה הגדולה של השמאל, חסר כל נסיון פוליטי.
  ביבי וברק באו, הרסו וברחו; לביבי לא אאמין גם אם יגיד שהשמיים למעלה והארץ למטה, ברק הראה שאינו מסוגל לנהל מחוץ למערכת הצבאית (ולכן גם הוא חסר נסיון פוליטי).
  פואד מוכשר אבל לא ברור אם יש לו סיכוי לקחת את ראשות העבודה.
  על מועמדי הליכוד אני מעדיף לא לדבר.

  כשזה דבר וזה חולירע, איך לבחור?

  אהבתי

 • צח אומן  ביום 3 במאי 2007 בשעה 19:59

  =אמנם אין היום הנהגה חלופית שהייתי בוחר בה מלכתחילה. אבל יש שני דברים שצריך לתת עליהם את הדעת.
  אחד, כשמרביצים לך תברח.. אם ההנהגה הקיימת מזיקה יש להחליף אותה. שנית, לרוב הדעות, הולך להיות עימות נוסף בזמן הקרוב, האם לא היינו מעדיפים לראות אנשים אחרים, לא מושלמים, אך בעלי נסיון צבאי ופוליטי רחב יותר מנהלים את המלחמה הבאה?

  דומני שאותם ציטוטים שתמכו בפרץ כשר בטחון באו מציבור שתמך בו מלכתחילה. רוב האנשים שאני מכיר האמינו שמדובר בטריק פוליטי שאולמרט תכנן, ביודעו שפרץ לא יהיה שר בטחון מוצלח, וגם ושיאבד את תמיכת כל אלו שתמכו בו בשל היותו נושא דגל המאבק החברתי.
  גם אולמרט וגם פרץ כשלו: אולמרט, כפי שטענתי קודם- כשל בכך שהפקיר את תיק הבטחון בידיו של אדם בלתי מיומן. אפשר גם להוסיף את היותו של אומלרט אדם מושחת בעליל (ע"ע חקירות שונות ומשונות במשטרה. ביננו, על ביבי עשו לינצ' בגלל כמה שטויות, ומשום מה אולמרט וחבר מרעיו "מאותרגים" על הרבה יותר).

  אין לי יותר מדי מה לומר מלבד זאת שלענ"ד פשוט מדובר בשלטון מוקיוני, שלא מוסיף כבוד או תפארת למדינת ישראל.
  אם ירצו להציל את מעט הכבוד שעוד יש להם, הייתי ממליץ להם להתפטר.

  אהבתי

 • דוד כפרי  ביום 4 במאי 2007 בשעה 0:20

  "כשמרביצים תברח", אבל הסתכל טוב לאן – שלא תיפול מן הפח אל הפחת.

  גם אני מסכים לגבי התמרון שעשה אולמרט לפרץ; זה מזכיר יותר מדי את מינויו של שלמה בן עמי לשר לבטחון פנים ע"י ברק, מינוי שעלה לשניהם בחייהם הפוליטיים. כרגע נראה שמינוי פרץ לשר ביטחון יעלה גם בראשו של אולמרט. צדק פואטי?

  בכל מקרה, מה שאני אומר הוא לשקול היטב לפני שפועלים; החלטות חפוזות עולות ביוקר, ולא מספיק להחליף צוות כושל – צריך לוודא שיחליף אותו צוות יותר מוצלח.

  אתה רואה כזה?

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d בלוגרים אהבו את זה: