על מחטים ועצבים

"עבור אלה המתקשים לקבל את האפשרות שלאקופונקטורה יש השפעה אמיתית על גוף האדם, מציע הפיסיקאי זאנג-הי צ'ו ראיות מפתיעות, העושות שימוש בטכנולוגיה מתקדמת.

לפני חמש שנים, בעת ביקור במולדתו קוריאה, הסתיים טיול טבע של הפיסיקאי זאנג-הי צ'ו בנפילה במורד גבעה. "יצאנו לערוך פיקניק בהרים והנעליים שלי לא היו בסדר", נזכר הפרופסור בן ה-62 מאוניברסיטת קליפורניה באירווין. "כהרגלי, הייתי עסוק בחשיבה, ונפלתי. הרגשתי כמו קפיצה גדולה במורד ההר. למחרת, לאחר 12 שעות טיסה, שבתי לקליפורניה ולא הצלחתי לעמוד על רגליי. הסתבכתי כהוגן, אמרתי לעצמי".
צ'ו דידה מן המטוס ועשה את דרכו לביתו, ומאוחר יותר החל לחפש מזור לכאבים בגבו. קרובי משפחה הציעו לו לנסות אקופונקטורה (דיקור סיני). למרות שבתחילה דחה את הרעיון בבוז – כאדם משכיל, כך אמר, הוא לא מאמין באקופונקטורה, אך לבסוף החליט לנסות. להפתעתו הרבה, זה עבד. "לאחר כעשר דקות הרגשתי את הכאב נמס לאיטו."
מאמר מתורגם לעברית מאת קתרין דולד, באתר סטארמד.

המחקר המתואר כאן די ישן – כבר כמה שנים – אבל בכל-שאת מעיד על מה שטענתי בעבר: הכלים הקיימים היום ברפואה המערבית, עדין לא מתאימים לבדוק איך עובדת הרפואה הסינית, בדיוק כמו שבימי קולומבוס לא היו כלים מתאימים לבדוק איך עובד מצפן.
צריך להמשיך לחקור, ולקוות…

מודעות פרסומת
סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: